Mājas lapas Katalogs Jurists Fotogrāfs Mājas darbi Reklamējies Projekti ?
web business logo artis zelmenis

Jurists

English
Latviešu
Русский

Cesijas līgums

Cesijas līguma izveide paredzēts uzņēmumiem (piem. - Sabiedrībām ar Ierobežotu Atbildību), kas reģistrētas Latvijā vai fiziskām personām.

Cesijas līguma izstrāde

Cesijā vienmēr ir iesaistītas trīs personas – parādnieks, agrākais kreditors (cedents) un jaunais kreditors (cesionārs).

Cesijas līguma izstrādes procesā parādnieks piekrišana nav nepieciešama, kā arī cesionārs iegūst tikai prasījuma tiesības un nav dalībnieks agrāk noslēgtajām saistībām.

  • Cesijas līguma izstrādes pakalpojuma cena - 55 Lati (sākot no)

Raksti mums par cesijas līguma izstrādes iespējām.

Kas ir cesijas līgums

Cesijas līgums - prasījuma pāreja no viena kreditora citam (cesija).

Cesijas līgums nozīmē to, ka kreditors, pamatojoties uz kādu noteiktu līgumu, nodod savas prasījuma tiesības pret parādnieku citam - jaunam kreditoram. Šis līgums ir paredzēts noslēgšanai starp juridiskām personām un tajā ir atrunāts prasījuma tiesību apmērs un pušu tiesības, pienākumi un atbildība.

Jebkura saistība dod tiesību prasīt zināmu darbību no otras puses. Šinī ziņā saistība dod tiesību prasīt no parādnieka zināmu uzvedību. Tā ka var teikt, ka kreditoram ir zināma noteikšana par otru personu – parādnieku. Tādēļ dabīgi liekas, ka saistības ir pilnīgi personiskas dabas un tās nav pārnesamas. Tagadnes tiesības skatās uz saistību kā uz mantu. Tā kā manta apgrozās, tad tagadnes tiesības atļauj arī saistībām apgrozīties.

Kad ir nepieciešama cesija

Visbiežāk cesija ir nepieciešama parādu piedziņai, kā arī investoru finansu darbībām.