Mājas lapas Katalogs Jurists Fotogrāfs Mājas darbi Reklamējies Projekti ?
web business logo artis zelmenis

Mājas lapas

English
Latviešu
Русский

Mājas lapas struktūra

Mājas lapas mūsdienās ir paplašinājušas to specifiku, kas bija pirms gadiem 10. Tagad mājas lapa veic ne tikai dokumenta atrādes funkciju, bet arī darbojas, kā darbarīks, palīgs ikdienas darbos, saziņas līdzeklis un informācijas plūsams līdzeklis.
Mājas lapām sen vairs nav standarta galvene (augšējā daļa ar logo), vienveidīga navigācija ar vienkāršām uz teksta bāzes veidotām pogām. Jāpiebilst, ka retais ir palicis pie vienkāršas teksta atrādes mājas lapā, jo pastāv uzskats Jo stilīgāk, jo labāk. Diemžēl ne vienmēr. Aplūkojiet veiksmīgākos piemērus - Google, Draugiem, Facebook - šie visi mega portāli informāciju parāda ar vienkāršu tekstu uz ļoti gaiša, ja ne balta fona. Tad kas īsti ir mājas lapas struktūra? Un kas ir svarīgi?

Neliels ievads mājas lapas sastāvdaļās

Lai mājas lapas neredzamā struktūra būtu pabaigta, tai ir nepieciešams domēna vārds, serveris, HTML (un arī PHP) faili, un saprotams, lietderīgs saturs.

;

Mājas lapas saturs, kas paķer

Mājas lapas saturs ir svarīgs, jo kā gan savādāk tu piesaistīsi cilvēkus?

Blogam ir svarīgi turēties pie galvenās bloga tēmas. Mājas lapai, kura pārdod ābolus ir svarīgi turēties pie dažādiem noderīgiem informatīviem rakstiņiem par āboliem. Mājas lapai, kura popularizē foršu aplikāciju vai programu ir nepieciešama informācija par to kā šī programa darbojās, kapēc tā ir labāka par citām, un ko lietotājs iegūs tādu, ko neatradīs nevienā citā.

HTML ir mājas lapas skelets

HTML ir saturētājs tam ko tu redzi savā pārlūkprogramā. Patiesību sakot, ja nebūtu HTML, tu pašlaik nespētu izlasīt šo tekstu. Pie HTML vēl pievienojas CSS. Tā ir stilu valoda, kas norāda kā HTML ir jaizskatās pārlūkprogramā. Teiksim tā, HTML ir mājas lapu celtnieks, kas uzbūvē māju, CSS ir mājas lapas dizaineris, kas iekārto māju ar pareizajām krāsām, formām u.t.t.

Serveris un domēna vārds

Izveidojot mājas lapu ar Artis Jūs saņemsiet draudzīgu palīdzību servera (mājas lapas novietne) un domēna vārda izvēlē.

Domēna vārds ir tā rindiņa, ko tu raksti pārlūkprogramas adreses laukā, piem. www.artiszelmenis.lv

Lai mājas lapa būtu pieejama visiem interneta lietotājiem ir svarīgi iegūt (īrēt) serveri, ir svarīga tā atrašanās vieta, pieejamie darbarīki, lai lapa strādātu, kā nepieciešams un adekvāta samaksa - lai Jūs neizmantotu, to par ko Jūs nemaksājat.

Jautā pēc palīdzības!

Ja ir interese, jautājiet Artim Zelmenim - Tavs pilna laika mājas lapas administrators!